Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ana sayfa / medyum / havas ilmi

havas ilmi

Havas ilmi nedir

Havas ilmi gibi son derece geniş bir alan kapsayan bilim dallarını tam anlamı ile kullanabilmek için uyulması gereken çok nemli kurallar ı. Özellikle birçok bilim dalından meydana gelmesinden dolayı her zaman zor ve zahmetli bir bilim olması insanların çoğu zaman tahmin ettiklerinden çok daha fazla emek vermelerine neden olmuştur.

Yapılacak olan işlemlerde kullanılacak olan bilgilerin çok fazla olması ve kuralların çok katı olması bu bilim dalını diğerlerinden ayıran en önemli özellikleridir. Havas ilmini uygulamak isteyen kişiler öncelikle bu alanda uyulması gereken kuralların ne olduğunu detaylı bir şekilde bilmelidirler.

Her şeyden önce bu bilim dalının İslami açıdan yasaklanmış bir uygulama olmadığını bilmek gerekir. Birçok kişi havas ilmini kabala gibi şeytani işlemler ile karıştırmış ve uygulamaktan uzak durulmasını önermiştir.

Ancak peygamberler tarafından dahi uygulanan hatta daha sonraki nesillere aktarılan bir uygulamanın dini açıdan sakıncalı olması tabi ki mümkün değildir. Havas ilminde özellikle dua, tılsım veya vefk işlemlerinin çok büyük önemi vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir