Bilgi

Astroloji

Astroloji hakkında

Herkesin adını duyduğu ve genellikle gök bilimi olarak bildiği astroloji, tarh boyunca insanların en çok ilgi gösterdikleri bilim dallarından biri olmuştur. Özellikle kullanım alanı oldukça geniş olan bu bilim dalında gök cisimlerinin hareketlerinden veya konumlarından faydalanarak sonuçlar elde edilmeye çalışılır. Manevi anlamda da oldukça özel işlemlerin yapılmasında kullanılan astroloji, genellikle fal gibi geleceği görmeye yönelik işlemlerine en önemli unsuru olmuştur.

Eskiden insanlar gökyüzünde bulunan gezegen, yıldız, güneş veya ya gibi nesnelerin durumlarını inceleyerek düzenli olarak takip etmişler ve gelecek hakkında ipuçları elde edebileceklerini düşünmüşlerdir. Hatta yıldız name adı verilen ve insanların doğum saatlerinden hatta doğdukları dakikalardan yola çıkılan işlemler ile de oldukça başarılı sonuçlar elde edilmiştir.

Birçok kişi astroloji bilimini geleceği görmek adına ne gibi faydaları olduğunu anlayamadıkları için şaşırmaktadırlar. Ancak bunun nasıl olduğunu anlayabilmek için öncelikle konunun içine girmek gerekir. Bu özel bilim dalı hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişiler genellikle çok eskiden kalmış olan kaynaklardan doğru bilgiler edinebilmektedirler.

Astroloji konusunda isim yapmış ve asırladır insanlar yol gösteren çok büyük bilim adamları ortaya çıkmıştır. Bu kişilerin verdikleri bilgiler kendilerinden sonraki kişilere de yol göstermiş ve bu bilim dalının günümüze kadar gelmesine vesile olmuştur. Birçok fal işleminde kullanılan astroloji özellikle burçların ortaya çıkarılmasında son derece önemli bir rol oynamış çok geniş kapsamlı özel bir bilim dalıdır.

Medyum Sezai

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu