Bilgi

burç ilmi

Burç ilmi

Manevi anlamda işlemler yapabilmek için kullanılan ve daha çok gelecek hakkında öngörü yapabilmeye yarayan burç ilmi, günümüzde bildiğimiz burç mantığını doğmasını sağlamıştır. Gökyüzünde yer alan cisimlerin yeryüzüne ve insanlar olan etkilerini araştıran bu bilim dalında önemli olan insanların doğdukları andaki gökyüzünün durumudur. Yani kişi doğduğunda gezegenler hangi konumdaysa geleceği veya karakteri ona göre şekillenmektedir.

Her gezegenin farklı bir enerji ile yüklü olduğuna inanan bilim adamları burç biliminin temellerini de bu mantığa göre atmışlardır. Örneğin bir kişinin ikizler burcundan olması demek doğduğu anda güneş’in ikizler burcu ile ifade edilen bölgede yer alması demektir. Bugün birçok kişinin ezbere bildiği burç isimleri de zaman içinde ortaya çıkmış ve her burca farklı özellikle yüklenmiştir. Yapılan araştırmalarda birçok kişinin üye olduğu burcun özelliklerini taşıdığı görülmüştür.

Özellikle bunun bir rastlantı olmadığını ve gerçeklik payın çok yüksek olduğunu düşünen kişiler kadar aynı zamanda burçlara inanmayan kişi sayısı da çok fazladır. Burç ilmi aslında astrolojinin eski adıdır. Yani her ikisi de temelinde bir gök bilimidir ve amaçları aynıdır. İnsanların kendileri için gelecek hakkında bilgi almak istedikler kişilere gittiklerinde karşılarına her zaman burç bilimi çıkar. Doğdukları günün hatta dakikanın bilgilerini karşılarındaki kişilere verdiklerinde mutlaka o kişiler burç ilminin tüm kurallarını kullanarak kendilerine gerekli bilgileri vermektedirler. Hatta yeni doğmuş bir çocuğun karakterinin nasıl olacağı dahi bu şekilde tahmin edilebilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu